Есенно пречистване с храна
Есента – време за пречистване…
Есента избираме да почистим дома си, да се отървем от излишното. Същото важи и за организма ни. За се пречистим с помощта на храна, трябва да използваме сезонни плодове и зеленчуци, с чиято помощ ще се освободим от натрупаните токсини.
Кои са храните за пречистване на организма?
Някои от изброените храни ще ви помогнат за вашето пречистване на организма. Вижте как и защо.
Лимони
Използвайте лимоните във всичко: пийте сок от лимон, консумирайте със салати, използвайте го във водата и др. Благодарение на витамин C, лимонът се бори с всички токсини и е всеобщо признат за идеално средство за пречистване. Освен това, утолява жаждата.

Цвекло
Цвеклото е чудесен есенен зеленчук за пречистване.С негова помощ ще помогнете на храносмилателната система да заработи още по-добре. Консумирайте пресен сок от цвекло, също така добавяйте го към салати, супи и други – така си гарантирате витамини А, В1, В2 и В6, нужни за кръвта и нервната система.
Зехтин
Научно доказано е, че зехтинът е полезен за сърцето и кръвоносната система. Той стимулира храносмилателната система, подобрява работата на стомаха, червата, черния дроб. Зехтинът е антиоксидант и съдържа редица витамини, които укрепват костите. Не го избягвайте, защото освен всичко, той забавя процеса на стареене. Консумирайте умерено и с удоволствие.
Зелен чай
Зеленият чай е признат като един от най-стойностните продукти, които подпомагат здравето и дълголетието. Той е най-доброто средство за избавяне на тялото от излишните течности.
Кафяв ориз
Богат на витамини и фибри, кафевият ориз рядко ще създаде проблеми или алергии. Вареният кафяв ориз има благоприятен ефект върху храносмилателната система.
Плодове
Редовното консумиране на плодове води до по-висока жизненост на тялото. Витамините и минералите, които съдържат, са полезни за нас, затова не трябва да ги забравяме при нашето пречистване.
Доброто и разнообразно хранене в комбинация с ежедневно движение води до щастие и дълъг живот! 🙂
Прочети още:
Перфектното здравословно смути – как да го направим?